بازگشت غم انگیز فولکس ‌واگن گلف GTI به بازار ایران؛ هاچ بکی جذاب در روزگاری سخت

اگر در تاریخ حدود 45 سال به عقب بازگردیم، به میانه دهه 70 میلادی و عرضه نسل نخست فولکس واگن گلف در بازار جهان خواهیم رسید، روزهایی که این هاچ بک دیفرانسیل جلو انقلابی فولکس واگن به رقیبی برای بسیاری از خودروهای کلاسیک و اسپرت مبدل شده بود و البته تعداد زیادی از این مدل نیز در آن زمان به ایران وارد شد و هنوز هم نمونه های کلاسیک این خودرو در خیابان های کشورمان دیده می شود.


اما در سال های بعد به تدریج فولکس واگن از بازار ایران دور و دور تر شد و به جز واردات پر شمار تعداد زیادی از مدل های فولکس واگن گلف نسل دوم در اوایل دهه 90 میلادی، دیگر هیچ گاه ایرانیان فرصت استفاده از این هاچ بک پر طرفدار در بازار جهان را پیدا نکردند، حالا اما بار دیگر شرایط برای بازگشت گلف به بازار ایران فراهم شده اما اینبار با توجه به شرایط افتصادی و قیمت 300 میلیونی گلف جدید، دیگر هیچ چشم اندازی برای عرضه انبوه این خودرو در بازار ایران دیده نمی شود.


با این حال. ماموت خودرو فروش فولکس ‌واگن گلف GTI و فولكس تیگوان را به مناسبت عید سعید فطر آغاز کرده است. در طرح جدید فروش محصولات ماموت خودرو، گلف GTI و تیگوان 2018 با موعد تحویل 60 به متقاضیان واگذار خواهند شد.فروش فولکس ‌واگن گلف GTIتيگوان از يک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژر بهره می‌ برد که می‌ تواند ۲۰۰ اسب بخار قدرت و گشتاوری معادل با ۲۸۰ نیوتن متر را تولید کند که این نیرو توسط یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک به سیستم انتقال قدرت و چرخ های جلو این خودرو منتقل می شود. مصرف سوخت فولکس واگن تیگوان ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر جاده و ۱۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر شهری است. فولکس واگن تیگوان از امکانات و آپشن هایی مانند گرم کن صندلی های جلو، چرخ های ۱۷ اینچی آلومنیومی، سنسور اتوماتیک تصادف و تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت، شیشه شور چراغ جلو، جی پی اس و ... بهره مند است.

ماموت خودرو تیگوان را با قیمت 335 میلیون تومان عرضه می کند اما تجربه پیش فروش های قبلی این شرکت نشان داده است که با وجود خیل عظیم دلالان، در نهایت بعید است که این خودروها با چنین قیمتی به دست مشتریان برسد.


فولكس واگن گلف جى تى آى مدل ٢٠١٨ داراى موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری با تزریق مستقیم سوخت به همراه توربو شارژر است كه مى تواند قدرت موتوری معادل 230 اسب بخار  و گشتاوری معادل 350 نیوتن متر توليد كند. قدرت این خودرو به وسیله يك گیربکس 6 سرعته دو کلاچه DSG منتقل مى شود و شتاب 0 تا 100اين خودرو 6.4 ثانیه اعلام شده است. همچنین مصرف سوخت ترکیبی اين خودرو دیفرانسیل جلو 6.5 لیتر در 100 کیلومتر بوده و مطابق با استاندارد آلایندگی یورو 6 پلاس است.از مشخصات فولکس واگن گلف GTI مى توان به سیستم پویای کنترل شاسی با بهره گیری از حالت‌های مختلف رانندگی اعم از Sport ،Economy و Normal برای تطبیق سیستم تعلیق با عملکرد موتور و فرمان خودرو اشاره کرد. سیستم پیشرفته قفل کننده الکترونیکی (XDS) بین چرخ‌ های جلو جهت افزایش پایداری و عدم لغزش در سرپیچ‌ ها از دیگر آپشن ها و امکانات ایمنی این خودرو است.


The post بازگشت غم انگیز فولکس ‌واگن گلف GTI به بازار ایران؛ هاچ بکی جذاب در روزگاری سخت appeared first on .