توپ جام جهانی برای ایران می‌چرخد؟

ورزش سه: هنوز دقایقی از اخراج شگفت انگیز لوپتگی سرمربی اسپانیا نمیگذرد که خبر شکست مراکش در کسب میزبانی جام جهانی 2026 روی سایت ها میرود . دو اتفاق ناگوار در کمتر از یک ساعت برای دو رقیب ایران در جام جهانی .


شاید کمی اغراق آمیز باشد اما اتفاقات امروز ، چشمکی بود برای تیم ملی ایران . چشمکی از تقدیر که شاید این بار قرار باشد توپ برای ما بچرخد و این اتفاقات تاثیر خود را بر روی دو رقیب ما بگذارد .



از طرفی جامعه مراکش امروز ناکامی بزرگی را تجربه کرد و آرزوی یک ملت برای میزبانی جام جهانی بر باد رفت . ملتی که تیم ملی آن در حدود 48 ساعت دیگر برابر ایران در اولین بازی از جام جهانی صف آرایی خواهد کرد .



و از طرفی دیگر اسپانیا با چالشی بسیار بزرگ روبرو شد . چالشی که میتواند به فاجعه ای نظیر آنچه در برزیل 2014 اتفاق افتاد ،منجر شود . از طرفی بازی سخت با پرتغال آماده این روزها در کمتر از 24 ساعت و از طرفی دیگر رویارویی با ایران در بازی دوم ، بازی دومی که همیشه و در هر جام بهترین بازی تیم ملی در ادوار حضور ما در جام جهانی بوده است .



شاید اگر بازی با پرتغال با توجه به شرایط به وجود آمده برای لاروخا پیامدی همچون بازی با هلند 2014 داشته باشد ، شاید ما هم بتوانیم شیلی باشیم و در بازی دوم این عمارت بزرگ را فرو بریزیم . عمارتی که تیشه اول را خودی ها به ریشه اش زده اند .



بیاییم خوشبین باشیم که با کسب موفقیت در بازی اول مقابل مراکش ،معجزه فوتبال در بازی دوم و مقابل لاروخا ،این بار برای تیم ملی ما اتفاق بیافتد و طلسم راهیابی ما به مرحله دوم جام جهانی شکسته شود . معجزه ای که پالس های مثبت آن را شاید امروز دیدیم ...



رضا اسماعیلی

'